Určte si správnu cenu

Každý predávajúci chce za svoju nehnuteľnosť dostať čo najvyššiu cenu. Na realitnom trhu sa však častokrát stáva, že výsledkom takéhoto uvažovania je neprimeraná cena vzhľadom na stav alebo lokalitu, v ktorej sa nachádza. Na správne stanovenie si ceny vplýva množstvo faktorov, medzi ktoré patrí najmä:

  • stav nehnuteľnosti
  • lokalita, prostredie a občianska vybavenosť, ktorú ponúka
  • dispozičné riešenie a orientácia nehnuteľnosti (výhľad, hlučnosť)
  • poschodie
  • príslušenstvo bytu: pivnica, balkón/loggia/terasa
  • materiál, stav (rekonštrukcia) a vek bytového domu
  • možnosti parkovania
  • dopravné napojenie a dostupnosť MHD

Najlepší spôsob, ako správne a primerane nastaviť predajnú cenu nehnuteľnosti, je poradiť sa so skúseným realitným maklérom. Ten vám poradí aj to, akú predajnú stratégiu je potrebné zvoliť, aby zodpovedala aktuálnej situácií na realitnom trhu. Najlepšia cena, akú môžete za vašu nehnuteľnosť dostať je tá, ktorú dostanete práve teraz. Čím dlhšie bude vaša nehnuteľnosť na predaj, tým viac znižuje jej atraktivitu. Správne nastavená cena a čas predaja vám zaručí predaj nehnuteľnosti v krátkom, ale intenzívnom období predaja.

Rady pre predávajúcich

Prvým krokom potom ako sa rozhodnete predať svoju nehnuteľnosť by malo byť výber odborného makléra, resp. výber spoločnosti v ktorej mene vystupuje. Profesionálny realitný maklér dokáže predávajúcim poskytnúť množstvo cenných rád, vďaka ktorým bude nehnuteľnosť predateľná za adekvátnu cenu. Maklér vás bude zastupovať počas celého priebehu predaja až po úspešné odovzdanie nehnuteľnosti. Našu realitnú kanceláriu zastupuje celý tím odborníkov a postaráme sa o efektívnu propagáciu vašej nehnuteľnosti, komplexný právny servis, homestaging, poradenstvo. K dispozícii vám budeme počas celého priebehu predaja vašej nehnuteľnosti.

Rady pre kupujúcich

Kúpa vlastnej nehnuteľnosti je dôležitým krokom v živote každého človeka, najmä vtedy ak kupujete prvýkrát. Obrátením sa na realitnú kanceláriu získate prehľad o cenách nehnuteľností v jednotlivých lokalitách, dozviete sa čo ovplyvňuje výšku ich ceny, čo sa oplatí investične kúpiť a v neposlednom rade získate vyselektovanú ponuku len tých nehnuteľností, ktoré spĺňajú vaše požiadavky a kritériá, čo vám ušetrí množstvo času a zbytočných obhliadok. Skúsený realitný maklér vás usmerní pri výbere vhodnej nehnuteľnosti, poradí vám čo si všímať na obhliadke a na čo si dávať pozor, pričom vás bude sprevádzať počas celého priebehu kúpy nehnuteľnosti. Komplexný právny servis vrátane poradenstva je samozrejmosťou. Naša realitná kancelária vám pomôže vyriešiť aj financovanie vami vybranej nehnuteľnosti – sprostredkujeme vám hypotekárny úver cez nášho spolupracujúceho partnera – spoločnosť KAMAPRO – ktorý vám zabezpečí optimálnu hypotéku pri maximálnom komforte. Klientom, ktorí z pohľadu banky nie sú dostatočne bonitní na získanie úveru, nájdu priechodné riešenia na financovania ich vlastného bývania. Našim klientov pri prevzatí/odovzdaní nehnuteľnosti vždy asistuje maklér, ktorý je nápomocný pri odpise stavov jednotlivých meračov médií (voda, plyn, elektrina, merače tepla). V neposlednom rade vám poskytneme užitočné rady čo robiť po úspešnej kúpe nehnuteľnosti (kde sa prihlásiť, v akej lehote a pod.).

Rady pre prenajímateľov

Naša realitná kancelária za zaoberá prenájmom nehnuteľností v rovnakej váhe ako predajom. Máme veľkú databázu klientov, ktorí hľadajú vhodný byt, resp. dom na prenájom, preto pred každou obhliadkou vieme o akého klienta ide a či bude spĺňať vaše požiadavky. V rámci služieb vám ponúkame komplexný právny servis pri ktorom kladieme dôraz na ochranu oboch zmluvných strán.